Imamo i mi naše predstavnice na međunarodnom Poetskom prozoru u svijet!

06 Lipanj 2020
Autor :  

Dragi članovi udruge, prijatelji i suradnici, danas u 18 sati naše Dubrovkinje Franka Fani Kohn i Marijana Bezek Kohn sudjelovat će u 10. međunarodnom Poetskom prozoru u svijet.

Četvrti put zaredom, tu smo i na jubilarnoj desetoj večeri.

Ovaj put, dopredsjednica Tri Dubrovkinje plus udruga pjesnika i drugih umjetnosti, predstavlja se kao tekstopisac zajedno sa skladbom "Fala" koju je otpjevao pokojni Sergio Hrnić.

Možete pratiti uživo sa profila predsjednika Hrvatskog književnog društva - ogranak Rijeka, gospara Valeria Orlića, a linkovi za YouTube live stream biti će također pušteni u 18 sati sa stranice,profila predsjednice i dopredsjednice.

Uključenje uživo u 10. Poetski prozor u svijet - je u subotu 18 sati, a naše uključenje je već od 17:15 minuta)

Organizator: Hrvatsko književno društvo, (počasni predsjednik HKD-a, Valerio Orlić)

Voditelji: Iva Santini (Hrvatska) i Gorgi Kalajdziev (Makedonija)

Tehnički i informativni voditelj: Ivan Španjić

Dizajn plakata: Iskra Peneva

Radujemo se susretu!!!!!

PROGRAM:
Voditelj prvog dijela programa:Gorgi Kalajdziev ( Makedonija , Strumica)

- Lidija Bojinović (Banja Luka, Bosna i Hercegovina) - Johan Sebastian Bah - Sarabanda za violinu solo u d-molu

- Sabrina De Canio, (Piacenza, Italija) -„ Nero cobalto“/ „Jet Black“

- Meri Kashiwagi , (Tokyo, Japan)-„Leptir“ (Butterfy)

- Čedna Radinović Lukić, (Beograd, Srbija) - „Koračala sam“

- Vladimir Babošin, (Sankt-Petersburg, Rusija) - „Oda odežde“ (Oda odjeće)

- Arjan Kallco, (Korča, Albanija) - „The philosofy of one day“

-Saša Šćepanović, (Nikšić , Crna Gora) - „Dodiri prošlosti“

- Mirjana Jezildžić, (Busovača, Bosna i Hercegovina) -„Pemba“

- Natalija Dimitrova, (Burgas, Bugarska) - „Windows and Doors“

- Franka Fani Kohn, (Dubrovnik, Hrvatska) - „Fala“

- Marijana Kohn (Dubrovnik,Hrvatska) - „Tajna“

- Iskra Peneva, (Beograd Srbija) -„Iznova ruža raste na prstima“

Voditeljica drugog dijela programa: Iva Santini , (Rijeka Hrvatska)

- Josip Pranić, (Vela Luka, Hrvatska) - glazba - „Stigao nisam“

- Ensar Bukarić, (Gornji Vakuf /Uskoplje, Bosna i Hercegovina) -„Lutka od papira“

- Mirjana Stojanovska, (Bitola, Makedonija) - „Ptici“

- Gordana Sarić, (Nikšić, Crna Gora) - „Moj svijet“

- Gordana Pirel Zejnilagić, (Wurzbug, Njemačka)
„Mogla bih danima pisati o tebi“

- Ilija Balta (Zadar, Hrvatska)-„Jedrenjak“ / „Sailing Ship“

-Elena Prendžova, (Skoplje, Makedonija)-„Politički korektna pjesma“

-Jurij Lisenko Kijev, (Ukrajina)-„Politička 2“ - (mada nije politička)

- Senada Šeho, (Donji Vakuf, Bosna i Hercegovina) - „Rekla bi ti nešto“

- Vanja Angelova, (Veliko Tarnovo, Bugarska) - „Himna života“

-Boško Angelov, (Veliko Tarnovo, Bugarsku) - nekoliko „Haiku“

- Gorgi Kalajdziev, (Strumica, Makedonija) - „Ezerska reminiscencija“

Voditelj trećeg dijela programa: Gorgi Kalajdziev (Strumica, Makedonija)
SPECIJALNA GOŠĆA ILI GOST …

- Francesco Curro, (Attimis, Italija) - „Božica sreće“ / „Le dea fortuna“

- Snežana Kuntoš Trobok, (Pale, Bosna i Hercegovina) -„Praštanje“

- Daniela Andonovska Trajkovska, (Bitola, Makedonija)-„Dezinficirane distance“

- Sanja Trifunović Hiblović, (Beograd, Srbija)-„ Pletivo“

- Abdurahman Hlilović-Ahil, (Rijeka, Hrvatska ) – nekoliko „Aforizama“

- Dragan Mučibabić (Ljubljana, Slovenija) - „Pjesma bez naslova“

- Dijana Tiganj, (Petnjica, Crna Gora) -„Lirski fragmenti“

- Michell Boltres, (Smederevo, Srbija) - „Opomena“

- Ljiljana Gligorijević, (Žitkovac kraj Aleksinca, Srbija) - „Samoća“

- Toni Pavleski, (Prilep, Makedonija) - „Gluma“

- Atina Mušić, Bosanska Krupa, (Bosna i Hercegovina) -„Nasmiješi se“

Voditeljica četvrtog dijela programa: Iva Santini (Rijeka, Hrvatska)

- Srđa Simunović, (Nikšić, Crna Gora) - glazba - „Možda sutra nađem svoj put“

- Eliana Stendardo, (Napoli, Italija) - „Sporco affare la vita“

- Emilija Cerović Mlađa, (Beograd , Srbija) - „Tajni prolazak cvetova"

- Safeta Osmičić , (Heerlen, Nizozemska) - „Oluja koja pamti“

- Rabija Memeledžija, (Travnik, Bosna i Hercegovina) - „Pismo“

- Marija Krivokapić, (Nikšić, Crna Gora) - „Prolasci“

- Filip Dimkoski, (Prilep, Makedonija) -„Tajna postojanja“

- Žarko Jovanovski, (Zagreb Hrvatska)-„Šešir od savršenog zena“

- Mladen Nestorović, (Beograd, Srbija) - "Dum spiro spero"(latinska izreka)- (Dok dišem, nadam se)

- Božena Volić, (Travnik, BiH) - „Tragovi snova“

- Miroslav Tičar, (Veliko Mrasevo/ Brezovica, Slovenija)-„Zenke poletja“

- Lenče Miloševska, (Skopje, Makedonija) „Lipa“

Voditelj petog dijela programa:Gorgi Kalajdziev ( Makedonija , Strumica)

- Iva Santini, (Rijeka, Hrvatska) - svira ukukulele i pjeva pjesmu „ Peace and love“

- Renata Panchova, (Štip, Makedonija)-„Glagolosogoluvanje“, (Skidanje glagola)

- Tanja Ocelić, (Nova Gorica, Bilje, Slovenija)-„Bojevnica miru“

- Miro Lončarić, (Ozalj, Hrvatska) - „Putovanje“

- Slavka Klikovac, (Golubovci, Crna Gora) - „Polovina neba“

- Dijana Uherek Stevanović, (Subotica, Srbija) - „Vivaldi“

- Nihad Mešić River, (Tuzla, Bosna i Hercegovina) - „Slom“

- Ljiljana Atanasova, (Skoplje Makedonija)-„ Očarana žena“

- Vanja Vukićević, (Nikšić, Crna Gora)-„ Ako“

- Dragan Petković, (Jabuka-Pančevo, Srbija) - „Paorska“

- Igor Krajchev, (Veles, Makedonija) - „Život“/ „Life“

- Ivan Španjić, (Otrić-Seoci, Hrvatska) -„Prozor“

Voditeljica šestog dijela programa: Iva Santini (Rijeka, Hrvatska)

- Pjesma: Meštar ceremonija, tekst i rep: Ivan Španjić- Španjaman i Miro Lončarić, gitara.

- Kemal Ljevaković, (Tešanj, Bosna i Hercegovina) - „Vodeni cvijet“

- Zoran Kelava, (Beočin, Srbija, trenutno u Splitu) - „Meseče“

- Igor Pop Trajkov, (Skopje, Sjeverna
Makedonija) - „Zagubljenost sljedećeg dana“

- Vesna Fojkar Ćirić, (Novi sad, Srbija) - „Istraživači“

- Sanja Domenuš, (Sisak, Hrvatska)-„ nekoliko haikua

- Sadije Aliti, (Tetov, Makedonija) -„Početak“ / „Fillimi“

- Sanja Strukar Križanac, (Vitez, Bosna i Hercegovina)-„bez naslova “

- Miloš Miloradov Šćepanović, (Beograd, Srbija) - „Ako te zaboravim Đapane“

- Sonja Sefimovska, (Skoplje Makedonija)-„Bezsoni noki“ /“Besane noći“

Voditelj sedmog dijela programa: Gorgi Kalajdziev ( Makedonija , Strumica)

-Aida Fattakhova, (Iževsk, Rusija) pjevat će na ruskom jeziku pjesmu „Balada o sinovima“

- Lucilla Trapazzo, (Zurich, Švicarska) - „Prozor u svijet“

- Zdravko Koki Kokanović, (Maribor, Slovenija)- „bez naslova“

- Allison Hedge Coke (US/ Canada) - „Burn“

- Filip Škifić, (Split, Hrvatska)-„Branite se šutnjom“

- Parviz Mohammadi (Sarajevo, BiH, rođenjem iz Iraka) - " Moj otac olovkom sadi ljubav u srcima "

- Slavica Blagojević, (Lešje, Srbija) - "Srce je kurjačice ostrvo"

- Sakiba Harčević, ( Rijeka, Hrvatska)-„ pjesma bez naslova“

- Nataša Švikart, (Maribor, Slovenija)-"Kalejdoskop"

- Milko Dedahp Kiš, (Zagreb, Hrvatska) – …..

- Valerio Orlić, (Rijeka Hrvatska)- „.Soba“

- Lidija Bojinović (Banja Luka, Bosna i Hercegovina) - Johan Sebastian Bah - Žig iz Partite za violinu solo u d-molu

Odjava naših voditelja

Ostanite odgovorni i otvorite 10. "Poetski prozor u svijet"

Radujemo se susretu!!!!

Dubrovnikinsider.hr koristi kolačiće (eng. cookies) kako bi vam pružio bolje korisničko iskustvo. Nastavkom pregleda Dubrovnikinsider.hr stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Više o tome možete pročitati u pravilima korištenja Više detalja…