Uz Dan Grada i Festu sv. Vlaha na Boninovu odana počast poginulim braniteljima

748

Odavanjem počasti poginulim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog rata kod spomen obilježja na groblju Boninovo započeo je središnji program obilježavanja Dana Grada i Feste svetoga Vlaha.

U čast svim braniteljima i civilima stradalima u obrani Dubrovnika i hrvatskog juga, vijence su položili i svijeće zapalili gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković, predsjednik Gradskog vijeća Marko Potrebica, zamjenica gradonačelnika Jelka Tepšić te pročelnice i pročelnici upravnih tijela Grada Dubrovnika.

Uz predstavnike Grada Dubrovnika, pijetet svim žrtvama iskazali su i potpredsjednik Hrvatskog sabora i gradonačelnik Grada Vukovara Ivan Penava sa suradnicima, župan dubrovačko-neretvanski Nikola Dobroslavić sa suradnicima te udruge proistekle iz Domovinskog rata i članovi obitelji poginulih branitelja.

Svečana sjednica Gradskog vijeća počinje u 11 sati u Kazalištu Marina Držića, dok će svečano otvorenje Feste sv. Vlaha biti u 15:30 sati ispred Parčeve crkve.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *