FOTO/POČELA JE 1053. FESTA! Živio sveti Vlaho!

1329

Festa svetoga Vlaha, našega parca počela je danas, na Kandeloru, u 15 i 30 sati.

Pozdrave i čestitke iz cijelog svijeta čitao je rektor crkve Svetog Vlaha don Ivica Pervan.

Tradicionalno uz prinos darova i podizanje svečevog barjaka te čitanje Lausa, puštale su se golubice. Festu je otvorio dubrovački biskup mons Roko Glasnović.

U 17:30 sati u katedrali Gospe Velike održat će se svečana večernja molitva, koju će predvoditi propovjednik trodnevlja, umirovljeni zadarski nadbiskup Želimir Puljić.

Za vrijeme molitve bit će izložene relikvije sv. Vlaha.

Kako je bilo danas u Gradu svetog Vlaha, pogledajte u velikoj fotogaleriji.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *