Polaznici Ratne škole „Bana Josipa Jelačića“ na prijemu kod gradonačelnika Frankovića

111

U Velikoj vijećnici Grada Dubrovnika gradonačelnik Mato Franković i  župan Dubrovačko-neretvanske županije Blaž Pezo primili su polaznike 28. naraštaja Ratne škole „Ban Josip Jelačić“ pri Hrvatskom vojnom učilištu „Dr. Franjo Tuđman“.

 

Gradonačelnik Franković istaknuo je izazove s kojima se Dubrovnik suočava tijekom turističke sezone u kontekstu aktualnih globalnih sigurnosnih i gospodarskih okolnosti. Upoznao je polaznike s projektom „Poštujmo Grad“ i primjenom Smart City alata u upravljanju prometom, posjetiteljskim tokovima i komunalnim sustavima. Naglasio je i važnost koordinacije gradskih službi, žurnih službi i sustava civilne zaštite kako bi se osigurala sigurnost građana i posjetitelja te učinkovito upravljanje u redovnim i izvanrednim okolnostima.

 

Ratna škola „Ban Josip Jelačić“ najviša je vojno-civilna obrazovna institucija u Republici Hrvatskoj usmjerena na pripremu časnika i državnih dužnosnika za obnašanje najviših dužnosti u sustavu domovinske sigurnosti i obrane. Trenutačno se školuje 28. naraštaj s jedanaest polaznika iz Republike Hrvatske iz Ministarstva obrane i Oružanih snaga Republike Hrvatske, Ministarstva unutarnjih poslova, Ureda državne revizije i Hrvatskog sabora, te četiri pripadnika oružanih snaga partnerskih država Bosne i Hercegovine, Sjeverne Makedonije, Crne Gore i Slovenije.

Nakon prijema, načelnik i polaznici Ratne škole u društvu gradonačelnika Frankovića posjetili su Spomen sobu dubrovačkih branitelja, prostor posvećen očuvanju sjećanja na hrabrost, žrtvu i doprinos dubrovačkih branitelja u Domovinskom ratu.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *