Gradonačelnik Grada Dubrovnika Mato Franković nazočio je svečanom otvorenju 19. Dubrovnik Foruma, međunarodne konferencije pod nazivom „Doba multipolarnosti: puno smjerova, jedna budućnost“, koja se održava 26. i 27. lipnja 2026. godine u Hotelu Palace.
Dubrovnik Forum 2026. ove se godine održava u znaku obilježavanja 20. obljetnice pokretanja konferencije 2006. godine, tada pod nazivom Croatia Summit. Forum okuplja visoke dužnosnike, predstavnike međunarodnih organizacija, znanstvenike, gospodarstvenike i predstavnike civilnog društva iz različitih dijelova svijeta.
Rasprave su usmjerene na ključna pitanja suvremenih međunarodnih odnosa, uključujući promjene globalnog poretka, sigurnost i obranu, energetsku otpornost, umjetnu inteligenciju, kritične sirovine, gospodarsku povezanost i pomorsku sigurnost te izazove na zapadnom Balkanu, u Africi i azijsko-pacifičkoj regiji. Posebna pozornost posvećena je suradnji na Mediteranu, u kontekstu hrvatskog predsjedanja skupinom EU MED9 i Inicijativom triju mora.


























