“Naličje”, “Sretni dani” i “Vidi kako Lokrum pere zube” ovog tjedna u KMD-u

302
U srijedu u 20 sati na Velikoj sceni pogledajte gostujuću predstavu „Naličje“ Crnogorskog narodnog pozorišta iz Podgorice, autora i redatelja Borisa Liješevića.

Redatelj je istaknuo kako je „Naličje“ priča o vremenu čiji je Bog postao novac, a molitva – stjecanje. O vremenu koje ne bira sredstva. O iscrpljivanju dužnika do posljednjeg centa. O čovjeku koji više ne vidi čovjeka. O čovjeku koji zaboravlja na postojanje. Priča o vremenu koje je izgubilo lice i koje više ne razlikuje lice od naličja.

Igraju: Aleksandar Radulović, Lazar Đurđević, Kristina Obradović, Zoran Vujović, Sanja Vujisić, Tihana Ćulafić, Žana Gardašević Bulatović, Branka Otašević, Jovan Dabović, Jelena Nenezić, Jovana Brnović, Jelena Minić, Mirjana Spaić, Julija Milačić Petrović Njegoš, Julija Milačić Petrović Njegoš, Anđela Marunović, Ana Vujošević, Jadranka Mamić, Anja Misović i Danilo Čelebić.

„Sretne dane“ Samuela Becketta pogledajte ponovno na Sceni Bursa u četvrtak i subotu u 20 sati.

Drama u režiji Cintije Ašperger apsurdan je solo komad za dvoje koje igraju Suzana Nikolić i Maro Martinović, a koji pred oči priziva sliku zakopane žene – sliku višestruko simboličnu, ali najčešće skeptičnu prema smislu postojanja ljudskog roda i njegove stalne, gotovo očajničke želje za neprekidnim (pre)postajanjem.

Predstava je nastala u koprodukciji s Kazališnom družinom StudioChekhov iz Zagreba.

“Vidi kako Lokrum pere zube” ponovno možete pogledati na Velikoj sceni u petak u 20 sati.

Riječ je o predstavi nastaloj prema istoimenom romanu naše sugrađanke Ivane Lovrić Jović, a koju je režirao Paolo Tišljarić te dramatizirala Marijana Fumić. Predstava je također nastala u koprodukciji s Dubrovačkim ljetnim igrama.

Radnja predstave se događa u glavi glavne protagonistice, u noći u kojoj saznaje da je izgubila oca, između primitka tragične vijesti i neminovne osviještenosti tragične istine. Kroz predstavu se pokušavamo zapitati što se sve događa (ili ne događa) u nečijoj glavi u tim trenutcima. Obuzima li (već) osobu beskrajna tuga ili je (samo) osupnuta činjenicom o gubitku roditelja.

Igraju: Sandra Lončarić, Irena Tereza Prpić, Mirej Stanić, Anja Đurinović, Perica Martinović, Nika Lasić, Boris Matić i Bojan Beribaka.

Ulaznice možete kupiti na blagajni ili putem web stranice ulaznice.hr, a rezervacije su moguće telefonom na 020 321 088 ili mailom na blagajna@kmd.hr.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *