Jučer popodne smo kako vam je poznato, razgovarali s dr Marijom Bekićem, koji nam je potvrdio kako je sedam zaraženih infekcijom COVID-19 u Dubrovniku te kako se drugi nalazi nalaze u obradi.
Ono što je jako zanimljivo je ono što smo saznali, a to je kako se sustav za testiranje Covida-19 – pokvario! Da, onaj isti aparat koji ima samo jednu funkciju i koji je kupljen nedavno, a koji je stavljen u funkciju 15.lipnja. Kupnjom tog sustava, u Dubrovniku su se očitavali nalazi koji bi bili gotovi istog dana i nisu se više slali za hrvatsku metropolu.
Na predstavljanju uređaja, istaknuto je kako se na rezultate u jeku proljetne epidemije zbog duljine puta i preopterećenosti, čekalo i do tri dana.
Doznali smo i to kako su uzorci od jučer poslani za Zagreb, u kliniku dr Fran Mihaljević i te rezultate nećemo doznati do sutra navečer. Kako bismo potvrdili tu informaciju, kontaktirali smo ravnatelja Doma zdravlja, Branka Bazdana.
– Uzorci su otišli našim sanitetskim prijevozom jučer popodne i idu danas oko 13 sati. .
Zanimljivo je kako smo jučer popodne kontaktirali glasnogovornika Stožera CZ DNŽ, koji nam nije rekao ovu informaciju. Zanimljivo je i kako je uređaj za testiranje na COVID 19, koji imamo u našoj bolnici pokvaren nakon nekoliko dana. Zanimljivo je kako se Stožer ne oglašava, a imamo situaciju s značajnim porastom zaraženih.
Poslali smo opet upite Stožeru jer nas je zanimalo hoće li svi zaraženi i popis njihovih kontakata kojima je određena samoizolacija, biti dostavljeni biračkim odborima. Do zaključenja ovog članka, odgovor nismo dobili.






















