BONAČIĆ OBRADOVIĆ: Prvi smo ukazali na problem kod Vile Elite

1080

SDP-ova gradska vijećnica Anita Bonačić Obradović uputila je priopćenje koje prenosimo u cijelosti:

Jučer smo bili kod Vile Elite, kako bismo pružili podršku profesoru Legazu i građanima Dubrovnika u našoj borbi protiv uzurpacije pomorskog dobra.

Već 8.8. prvi smo ukazali na ovaj problem kod legendarnog dubrovačkog kupališta Vila Elite, ističući neaktivnost lokalne samouprave i gradonačelnika. 

Unatoč novom Zakonu o pomorskom dobru, koji daje veće ovlasti gradonačelniku, izostala je konkretna akcija u zaštiti interesa građana. Tražimo odgovornost, pravilnu primjenu zakona i poštivanje pomorskog dobra. 

Vrijeme je da Dubrovnik dobije vlast koja će djelovati u interesu svojih sugrađana, a ne samo davati prazna obećanja. 

Mnogi su govorili o zaštiti pomorskog dobra. Mogla se poslati jedna snažna poruka da je bilo više nas predstavnika stranka.

Ova situacija u kojoj građani moraju sami preuzeti odgovornost koja pripada vlastima nije samo apsurdna, već i sramotna. 

Dubrovnik zaslužuje bolje.

 




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *