DA SE NE ZABORAVI / Položeni vijenci kod Spomen križa

863
I 28 godina nakon 1. listopada 1991. Dubrovčani se s tugom sjećaju dana kada su pripadnici Jugoslavenske narodne armije potpomognuti rezervistima napali Dubrovnik i njegovu širu okolicu.
U znak  zahvalnosti i sjećanja na poginule branitelje polaganjem vijenca kod Spomen križa na braniteljskom groblju Boninovo ovaj spomen dan obilježila su i tri dubrovačka učenička  doma. Zanimljivo je da je između učenica i učenika Doma učenica Dubrovik, Učeničkog doma Paola di Rosa i Muškog učeničkog doma vijenac položio učenik Josip Džaja iz Vukovara. Na taj način simbolično je ukazano i na međusobno uvažavanje i poštovanje ova dva grada heroja.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *