FOTO/ Izaslanstvo Grada Dubrovnika u posjetu gradu prijatelju Bad Homburgu

93

Zamjenik gradonačelnika Grada Dubrovnika Velibor Puzović i predsjednica Odbora za međunarodnu suradnju Gradskog vijeća Grada Dubrovnika Katarina Doršner u posjetu njemačkom gradu prijatelju Grada Dubrovnika, Bad Homburgu prisustvovali su međunarodnom teniskom turniru Bad Homburg Open WTA 500.

Na samom otvorenju turnira u subotu, 20. lipnja na središnjem terenu (Centre Court Bad Homburg) na rasporedu je bio oproštajni meč proslavljene njemačke tenisačice Angelique Kerber protiv bivše prve tenisačice svijeta Ane Ivanović. Ovaj je turnir ujedno bio i službeni oproštaj Angelique Kerber od profesionalne teniske karijere kojoj je tom prilikom, gradonačelnik Bad Homburga Alexander W. Hetjes uručio i posebnu zahvalu.

Izaslanstvo Grada u nedjelju, 21. lipnja pratilo je i natjecateljski program koji je uključivao kvalifikacijske susrete te početak glavnog turnira, jednog od najznačajnijih WTA turnira na travnatoj podlozi uoči Wimbledona.

Posjet predstavlja nastavak dugogodišnje uspješne suradnje Dubrovnika i Bad Homburga, gradova prijatelja koje povezuju brojni kulturni, sportski i međunarodni projekti. Sudjelovanje predstavnika Grada Dubrovnika na ovom uglednom sportskom događaju dodatno potvrđuje važnost međunarodnih partnerstava i prijateljskih odnosa koje Dubrovnik njeguje s europskim gradovima partnerima.

 




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *