Sukladno odlukama stožera, od danas su na snazi nove protuepidemijske mjere.
Uvedena je mjera obveznog korištenja maski za lice ili medicinskih maski za zaposlenike zdravstvenih ustanova i osobe koje dolaze u posjet pacijentima, zatim vozače, i ostale zaposlenike u prijevoznim sredstvima javnog prometa, kao i putnike u javnom prometu.
Do promjena će doći i u trgovinama i kafićima.
Tako će zaštitne maske biti će obvezne i za zaposlene u trgovinama, ali i za kupceza vrijeme boravka u prodavaonicama.
Također, maske će morati nositi svi zaposlenici u ugostiteljskoj djelatnosti ukoliko dolaze u kontakt s gostima, kao i oni koji sudjeluju u posluživanju i pripremi jela, pića i napitaka.






















