Šesta uzastopna pobjeda Dubrovnika za treće mjesto uoči doigravanja!

673

Dubrovački košarkaši su na najbolji mogući način najavili doigravanje za plasman u veći rang natjecanja. U 22. kolu Prve lige, posljednjem ligaškog dijela prvenstva, Dubrovnik je uvjerljivo pobijedio Ribolu Kaštelu. Završilo je 100:70 (34:17, 22:16, 33:22, 11:15).

Bila je to odlična predstava košarkaša Dubrovnika, posebno u napadu. Već u 3. minuti 8:0, sredinom prve četvrtine i 16:6 uz po dvije trice Nikole Došena i Petra Dubelja. U 7. minuti i velikih +16 (22:6), a vrijedi istaknuti čak 11 asistencija domaćina u prvoj četvrtini (Mustapić četiri, Lučić i Vodopija po dvije, te po jednu Soko, Dubelj i Boban). Nikola Došen je u prvih 10 minuta postigao 13 poena uz tri skoka.

Vrhunska igra u napadu nastavila se i u drugoj četvrtini, igrači trenera Željka Vreće su do 17. minute postigli 52 poena, a primili 28. Koševima se priključio i Ivan Vodopija pa je na poluvremenu bilo 56:33 i potpuno jasno kako će domaćini upisati šestu uzastopnu pobjedu u Prvoj ligi.

KK Dubrovnik igrao je u sastavu: Petrović, Stasjuk 3, Soko 8, Došen 18, Dubelj 14, Mustapić 8, Koprivica 2, F. Vujičić 9, Vodopija 19, Lučić 5, Boban 14. Trener: Željko Vreća.

KK Ribola Kaštela: Vidović 5, Biočić 8, Sanader 8, Krešić 3, Bare, Marasović 11, Vručinić 12, Murko 2, Vujević 4, Rašetina 17, Pruže. Trener: Damir Rančić.

Dubrovački košarkaši su ligaški dio Prve lige zaključili na trećem mjestu s 15 pobjeda i sedam poraza i u polufinalnoj seriji doigravanja igrat će protiv zagrebačke Dubrave. Prva utakmica je već u srijedu u Zagrebu, drugi susret u Dubrovniku u nedjelju u 19 sati, a igra se na dvije pobjede.

Damir Rančić, trener KK Ribola Kaštela

-Zaslužena pobjeda Dubrovčana. Mi smo prije dva kola osigurali ostanak i tada je u glavama mojih igrača završila sezona. Nismo ovaj tjedan ni dobro trenirali, bilo je i nekih problema s ozljedama i onda ne čudi kako smo izgledali u Dubrovniku. Domaćinima želim puno sreće u doigravanju, četiri najbolje momčadi lige su upravo ove koje su izborile priliku boriti se za Premijer ligu.

Željko Vreća, trener KK Dubrovnik

-U svakom slučaju naša dobra predstava. Uvijek je lijepo i za samopouzdanje korisno prije važnih utakmica imati jedan ovakav dvoboj. Puno nam je toga išlo u napadu i naravno kako bi bilo odlično igru protiv Ribole Kaštela, ponoviti i protiv Dubrave. Ali, ne zanosimo se kako će u polufinalnoj seriji biti slično kao i protiv Kaštelana. Očekuje nas ozbiljan protivnik no vjerujem u ove mladiće i dobar rezultat.