U Hrvatsku je stigla najavljena promjena vremena. Zbog olujnog vjetra i grmljavinskog nevremena, stručnjaci DHMZ-a objavili su mnogobrojna upozorenja, prenosi hrt.
Uslijed obilne kiše praćene vjetrom, Županijski centar 112 Osijek, zaprimio je više dojava građana o plavljenju skladišnih prostora, podruma i garaža na području Našica, objavilo je na platformi X Ravnateljstvo civilne zaštite.
U Čepinu je prijavljen i problem s opskrbom električne energije.
Od sredine dana sa sjevera nam dolaze oblaci i kiša, često u obliku pljuskova praćenih grmljavinom, ponegdje i tučom.
Kiša će do večeri zahvatiti i Jadran i tijekom noći se proširiti duž obale.
I dok se na Jadranu još zadržava jugo, u sjevernim je hrvatskim krajevima zapuhao sjeverni i sjeveroistočni vjetar, ponegdje s jakim, čak i olujnim udarima. Pritom se temperatura zraka naglo snizila, ponegdje i za oko 10 °C.
Tijekom večeri i noći na Jadranu će zapuhati bura, lokalno na udare i olujna, čak i orkanska, najprije na sjevernom Jadranu.
Zbog olujnog vjetra i grmljavinskog nevremena, stručnjaci DHMZ-a objavili su mnogobrojna upozorenja na svojim internetskim stranicama i u europskom MeteoAlarm sustavu – u četvrtak za većinu kontinentalne Hrvatske i za sjeverni Jadran, a u petak zbog bure na cijelom Jadranu.






















