Cjelodnevna manifestacija Knjige pod stablima koju Dubrovačke knjižnice organiziraju ljeti, u ponedjeljak, 21. srpnja 2025., seli u park pored Kiosk Dubrovnika u Gružu (Ante Starčevića 95). Program za djecu Čitamo, pričamo, slikamo kreće od 10 sati, a namijenjen je djeci 3-6 godina. U 17 sati Sanda Lončar Ružić predstavit će slikovnicu za malo stariju djecu (6- 12 godina) ‘Na vilinskom tragu’ u kojoj se isprepliću sadašnjost, povijest i mitološko, a koju je ilustrirala Ana Grigorjev.
Poslije će se po načelima EDUKIDO programa održati radionica izrade vilinskoga svijeta s LEGO® kockama. Djeca mogu doći odjevena u vile i vilenjake. Za odrasle, s početkom u 20 sati, održat će se pjesničko-glazbena večer Jugom označene.
Svoje će pjesme interpretirati pjesnikinje ‘Jugom označene’ koje je okupila Mariela Marković pripremajući prilog za novi broj časopisa ‘Dubrovnik’ u izdanju Ogranka Matice hrvatske u Dubrovniku: Barbara Klepić, Slavka Jurić, Marija Matana Bazdan, Vesna Čelebić, Zvončica Šimić i Iva Pozniak te Gabriela Mihanović, Splićanka jugom označena. Glazbeni prilog dodat će glasom Romana Kalauz uz gitarsku pratnju Mateja Trpina.
Susret se organizira uz podršku Ogranka Matice hrvatske u Dubrovniku. Tijekom cijeloga dana posjetitelji su pozvani na čitanje u hladu gdje će imati priliku izabrati ponuđene rabljene knjige i “knjigom na dar” upotpuniti svoju kućnu biblioteku. Program se održava uz podršku Grada Dubrovnika i Ministarstva kulture i medija Republike Hrvatske, a ima za cilj promoviranje i poticanje čitanja.






















