Novi pokušaj internetske prijevare: Pripazite se, vrlo su lukavi i bezobrazni

964

Ovih dana redakciji tportala javilo se nekoliko zabrinutih čitatelja suočenih s bezobzirnim pokušajem internetske prijevare.

Nakon što su na Njuškalu oglasili prodaju stvari javili su im se potencijalni kupci iz Rovinjskog Sela i Pule. Lažni kupci tražili su dostavu robe uz prijedlog da sami izvrše narudžbu putem usluge Paket24 Hrvatske pošte.

Riječ je o klasičnoj internetskoj prevari u kojoj lažni kupac navodi prodavatelja da mu dostavi podatke o svojoj bankovnoj kartici kako bi mu tobože unaprijed platio pošiljku. Ustvari, jedini cilj prevaranta je ‘opelješiti’ račun prodavatelja.

U ovom slučaju korisnik oglasnika može lako doći u zabludu jer su lažne web stranice gotovo identične službenim stranicama Hrvatske pošte.

Na učestale pokušaje prevare kojima su izloženi prodavatelji u oglasnicima upozoravaju i iz najvećeg poštanskog operatora.

IZVOR: poslovni.hr




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *