DUBROVKINJE SUDJELUJU NA MEĐUNARODNOJ PJESNIČKOJ MANIFESTACIJI “POETSKI PROZOR U SVIJET”

557

Danas u 18 sati u organizaciji Hrvatskog književnog društva i predsjednika HKD ogranak Rijeka, Valeria Orlića, dopredsjednica udruge Tri Dubrovkinje plus udruga pjesnika i ostalih umjetnosti Franka Fani Kohn te predsjednica Marijana Kohn sudjelovat će na 7. on-line međunarodnoj pjesničkoj manifestaciji “Poetski prozor u svijet” zajedno sa još 80+ pjesnika iz cijelog svijeta.

Uključujemo se preko aplikacije “zoom”.
Link za gledati manifestaciju uživo biti će na facebook profilu predsjednika Valerio Orlić.

Veselimo se ovom velikom on-line okupljanju i upoznavanju novih pjesnika i horizonata različitih kultura.

Uključenje uživo u 7. Poetski prozor u svijet -je u subotu 18 sati.

Organizator: Hrvatsko književno društvo, (počasni predsjednik HKD-a, Valerio Orlić)
Voditelji: Iva Santini (Hrvatska) i Gorgi Kalajdziev (Makedonija)
Tehnički i informativni voditelj: Ivan Španjić

PROGRAM:

Voditelj prvog dijela programa: Gorgi Kalajdziev (Strumica, S. Makedonija)

Lidija Bojinović i Ivan Otašević (Banja Luka, Bosna i Hercegovina) – Georg Philipp Telemann – Sonata za dvije violine br.1 u G-duru

Nihad Mešić River, (Tuzla, Bosna i Hercegovina) – „Tražim optimističan zaključak“

Azem Gvozden, (Bugojno, Bosna i Hercegovina) – „Cvijete moga vrta“

Sadije Aliti, (Tetov, Makedonija) -„Mike e tejmiqesise“ / „Amica di oltre amica“ / „Nad prijateljstva“

Vernesa Manov, (Bugojno, Bosna i Hercegovina) -„Poezija ljetnih trenutaka“

Sanja Trifunović Hiblović, (Beograd, Srbija) – „Odsjaj“

Vladanka Cvetković, (Beograd, Srbija) – „Svojna“

Laura Klapka, (Zagreb, Hrvatska) – “Zagreb”

Hanna Klapka, (Zagreb, Hrvatska) – “21:27”

Cvetković Goran, (Subotica, Srbija) – glazba -“Santa Lucia“ na talijanskom

Tetev Chakhian, Yerevan, živi u Poljska iz Armenije je -„A guide for a bidding runner“ / „Vodič za aukcijskog trkača “

Ensar Bukarić, (Gornji Vakuf /Uskoplje, Bosna i Hercegovina) –„Devedesetosam očiju“

Tom Edward Phillips, (Bath, Velika Britanija, trenutno je u Sofiji, Bugarskoj) -„Life After Wartime“/„Zaklon“

Rabija Memeledžija, (Travnik, Bosna i Hercegovina) – „Spaljene uspomene“

Gordana Sarić, (Nikšić, Crna Gora) – „Ostadoh te željna“

Mirjana Jezildžić, (Busovača, Bosna i Hercegovina) – „Kuća sa dvoja vrata“

Daniela Andonovska-Trajkovska, (Bitola, Makedonija) -„Vertikalna ljubav“

Voditeljica drugog dijela programa:Iva Santini, (Rijeka, Hrvatska)

Josip Pranić, (Vela Luka, Hrvatska) – glazba – „Pustinja“

Mari Kashiwagi, (Tokyo, Japan) – “Butterfly”/”Leptir”

Čedna Radinović Lukić, (Beograd, Srbija) – „Uvek, samo ti“

Natalija Dimitrova, (Burggas, Bugarska) – „Rastojanje“/„Distances“

Senada Šeho, (Donji Vakuf, Bosna i Hercegovina) – „ Pisala bih ti pjesme“

Mirjana Stojanovska, (Bitola, Makedonija) – „Utro vo Franfurt“

Atina Mušić, Bosanska Krupa, (Bosna i Hercegovina) -„Ogledalo boli“

Sabrina De Canio, (Piacenza, Italija) -„ Immensita“/„ Immensity“

Vesna Fojkar Ćirić, (Novi sad, Srbija) – „Susret“

Safeta Osmičić , (Heerlen, Nizozemska) – „Ne brini

Kemal Ljevaković, (Tešanj, Bosna i Hercegovina) – „Dekadenza“

Lidija Puđak, (Zagreb, Hrvatska) -„Rijeko moja, sestro moja“

Gorgi Kalajdziev, (Strumica, S. Makedonija) – „Gradina“

Voditelj trećeg dijela programa: Gorgi Kalajdziev (Strumica, S. Makedonija)
SPECIJALNI GOST –

Dragan Petković, (Jabuka-Pančevo, Srbija) – „Princeza i vitez“

Dragan Mučibabić (Ljubljana, Slovenija) – „Iz vječne bure“

Žarko Jovanovski, (Zagreb, Hrvatska) – „Glavom kroz zid“

Francesco Curro, (Attimis, Italija) – „C’erunu tempi“ / „Bio je trenutak“

Dijana Uherek Stevanović, (Subotica, Srbija) – „Prtljag tajni“

Igor Krajchev, (Veles, Makedonija) – „Smrtta na Lara“ / „Larina Smrt“

Ivan Španjić, (Otrić-Seoci, Hrvatska) -„Kušnje“

Paolo Maria Rocco, (Fano, Italija) -„Il giardino ottocentsco e quelle prose“

Borislava Dvoranac, (Novi Sad, Srbija) -„Pesnik“

Emanuela Zubović, (Rijeka, Hrvatska) -„Trn na stabljici ruža“

Saša Slavković, (Golnik, Slovenija) -„Otuđeni“

Voditeljica četvrtog dijela programa: Iva Santini (Rijeka, Hrvatska)

Srđa Simunović, (Nikšić, Crna Gora) – glazba – „Mi smo heroji iz posljednjeg vagona“

Arjan Kallco, (Korča, Albanija) – „La notte su Salonicco“/“ Night in Thessaloniki

Slavka Klikovac, (Golubovci, Crna Gora) – „Zorom zaručena“

Miro Lončarić, (Ozalj, Hrvatska) – „11:48“

Suzana Miceva, (Strumica, Makedonija) „ Izgubljeno vrijeme“

Miroslav Tičar, (Veliko Mrasevo/ Brezovica, Slovenija)-„Neću“

Snežana Kuntoš Trobok, (Pale, Bosna i Hercegovina) -„Znali ste“

Emilija Cerović Mlađa, (Beograd , Srbija) – „Anđeo Israfel“

Ilija Balta, (Zadar, Hrvatska) – „Mi,…/Noi,…/ We,…“

Ivan Korponai, (Veliki Gaber, Slovenija) – „I saw“

Zoran Kelava, (Beočin, Srbija) – „Respevata onomatopeja“

Filip Dimkoski, (Prilep, Makedonija) -„I kamen ima dušu“

Voditelj petog dijela programa: Gorgi Kalajdziev (Strumica, S. Makedonija)

Iva Santini, (Rijeka, Hrvatska) – glazba – „Srce puno svjetla“/ „ Lightfull heart“

Vladimir Babošin, (Petrograd, Rusija) – „Misli o sreći“

Saša Šćepanović, (Nikšić , Crna Gora) – „Zovi na ljubav“

Marica Žanetić Malenica, (Split, Hrvatska) – „Nešto bosansko“

Slavica Blagojević, (Lešje, Srbija) – “Uginula vjeverica i bobica oskoruše”

Eliana Stendardo, (Napoli, Italija) – „ Cadono“/”Falling”

Mihael Arčon, (Rijeka, Hrvatska) – “Daj mi mesa”

Igor Pop Trajkov, (Skopje, Makedonija) – „Tuga“

Labud N. Lončar, (Bar, Crna Gora) – „ Iz kolijevke“

Michell Boltres, (Smederevo, Srbija) – „ Bezimena brda“

Ivana Eterović, (Split, Hrvatska) – „Ča si idna jube moja“

Ljiljana Gligorijević, Žitkovac, ( Aleksinac, Srbija) – „Crna trava“

Abdurahman Hlilović – Ahil, (Rijeka, Hrvatska ) -„pročitat će nam nekoliko Aforizama“

Voditeljica šestog dijela programa: Iva Santini (Rijeka, Makedonija)

Cvetković Goran, (Subotica, Srbija) – glazba „Samoborske ruže“

Elena Prendžova, (Skoplje, Makedonija) -„Kada imaš vremena da razmišljaš o životu, imaš najmanje vremena da ga živiš“

Marija Krivokapić, (Nikšić, Crna Gora) – „O vješticama“

Filip Škifić, (Split, Hrvatska) -“Jednom sam vidio čovjeka“

Toni Pavleski, (Prilep, Makedonija) – „Vo son“/”U snu”

Damir Maras, (Lič, Hrvatska) -„Sjedinjenje“

Tatjana Maras, (Lič, Hrvatska) -„ Moć Izbora“

Mladen Nestorović, (Beograd, Srbija) – “Znaci vremena” (odlomak)

Gordana Pirel Zejnilagić, (Wurzbug, Njemačka) – „Dar“

Ljiljana Lipovac, (Zagreb, Hrvatska) -„Ne pitaj me ništa“

Jasmin R. Ademović, (Subotica, Srbija) -„ Laste“

Sakiba Harčević, (Viškovo, Hrvatska) -„Atom“

Voditelj sedmog dijela programa: Gorgi Kalajdziev (Strumica, S. Makedonija)

Milko Dedahp Kiš, (Zagreb, Hrvatska) – glazba – „Gosti“

Aliison Adelle Hedge Coke (US/ Canada) – „Nino de le Calle“

Lucilla Trapazzo, (Zurich, Švicarska) – „Oltre lo sguardo“/“Beyond the Gaze“

Valerio Orlić, ( Rijeka Hrvatska) – „Moj oče uzoriti“

Božena Volić, (Travnik, BiH) – „Opsjena“

Sanja Domenuš, (Sisak, Hrvatska) -„Čistačica liganja“

Vanja Angelova, (Veliko Tarnovo, Bugarska) – „Ruski rulet“

Boško Angelov, (Veliko Tarnovo, Bugarsku) – „pročitat će nekoliko Haikua“

Igor Agejev, (Zagreb, Hrvatska) – „Just don’t lose your faith in love“

Siniša Matasović; ( Sisak, Hrvatska) -„Tripice“

Miloš Miloradov Šćepanović, (Beograd, Srbija) – „Krv i med“

Marijana Kohn, (Dubrovnik, Hrvatska) – „Pismo majke“

Franka Fani Kohn, (Dubrovnik, Hrvatska) – „Amor je zlato“

Lidija Bojinović i Ivan Otašević (Banja Luka, Bosna i Hercegovina) – Georg Philipp Telemann – Sonata za dvije violine br.5 u A-duru

Odjava naših voditelja

Ostanite odgovorni i otvorite “Poetski prozor u svijet”

Komentari




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *