KINEMATOGRAFI DUBROVNIK: Evo što donosi novi kino tjedan

193

Scenaristica i redateljica Ava DuVernay, nominirana za Oscara, donosi ekranizaciju bestselera Isabel Wilkerson pod nazivom “Kasta: Priča o razdoru” u kojem istražuje misterij povijesti, čari romantike i borbu za našu budućnost. Glumačku ekipu predvodi briljantna Aunjanue Ellis-Taylor (nominirana za nagradu Oscar u obiteljskoj drami Kralj Richard) kao spisateljica Isabel Wilkerson. Film je na programu u Kinu Slobodi od četvrtka 4. travnja.

Istog dana u Kinu Slobodi počinje s prikazivanjem i akcijski triler “Monkey man”, redateljski debi za Oscara nominiranog Deva Patela. Patel u filmu glumi mladića koji se svaku večer, noseći masku gorile, brutalno i krvavo bori u podzemnom klubu kako bi osigurao opstanak. Nakon mnogo godina potisnutog bijesa, otkriva način kako se infiltrirati u zloglasnu gradsku elitu.

U Kinu Visija svakako pogledajte turbulentnu, zabavnu i simpatičnu komediju o skupini različitih pojedinaca sa strahom od letenja. “Sjevernjačka utjeha” islandskog redatelja Hafsteinna Gunnara Sigurðssona, spaja veterana specijalnih postrojbi, uštogljenu poduzetnicu, influencericu s pola milijuna pratitelja i nesposobnog instruktora na tečaju razbijanja straha od letenja. 

“Pamtim samo sretne dane” peti je dugometražni film redatelja Nevija Marasovića i posljednja uloga Radka Poliča, a s prikazivanjem počinje u četvrtak 4. travnja u Kinu Visia. Priča je to o umornom starcu koji sjedi u restoranu i promatra goste. Dok osluškuje njihove razgovore, sve više izgleda kao da ih je negdje već čuo. Čekaonica za drugi svijet ne nudi izbor – u ulozi suca i porote, starac je prisiljen promatrati najvažnije trenutke svoga života, punog žaljenja i krivih odluka.

 

KINO PROGRAM od 4. travnja

4. travnja / April, 4th

Kino Sloboda 

15.00 NOINA ARKA / sinkronizirano

Animirani, avantura, mjuzikl; 84min; BRA, IND/2024 

Režija: Alois Di Leo, Sergio Machado, René Veilleux; Ul: Dino Jelusić, Jan Kovačić, Bojan Navojec 

17.00 MOJ MAČAK RU 

Avantura, obiteljski; 83min; FR/2023 

Režija: Guillaume Maidatchevsky; Ul: Capucine Sainson-Fabresse, Corinne Masiero, Nicolas Casar-Umbdenstock

18.30 KASTA: PRIČA O RAZDORU 

Drama; 141 min; USA/2023

Režija: Ava DuVernay; Ul: Aunjanue Ellis-Taylor, Jon Bernthal, Emily Yancy i Niecy Nash

21.00 MONKEY MAN 

Akcija, triler; 121 min; CAN, IND, SGP, USA/2024

Režija: Dev Patel

Ul: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Sobhita Dhulipala, Brahim Chab, Sikandar Kher, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor, Jino A. Samuel

Kino Visia

19.00 PAMTIM SAMO SRETNE DANE

Drama: 72 min; Hrvatska/2023; Režija: Nevio Marasović

Ul: Radko Polič, Janko Popović Volarić, Nina Violić

21.00 SJEVERNJAČKA UTJEHA 

Komedija; 97 min; Island, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka/ 2023.

Režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Ul: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf

5. travnja 

Kino Sloboda 

15.00 ŠKOLA ČAROBNIH ŽIVOTINJA 2 / sinkronizirano

Avantura, obiteljski; 103min; DEU/2022

Režija: Sven Unterwaldt; Ul: Lana Blaće, Goran Malus, Dražen Bratulić, Jan Kovačić, Rina Radmilov, Noa Zelenko, Marta Simikić, Lora Simikić, Goran Vrbanić

17.00 NOINA ARKA / sinkronizirano

Animirani, avantura, mjuzikl; 84min; BRA, IND/2024 

Režija: Alois Di Leo, Sergio Machado, René Veilleux; Ul/Stars: Dino Jelusić, Jan Kovačić, Bojan Navojec 

18.45 KASTA: PRIČA O RAZDORU 

Drama; 141 min; USA/2023

Režija: Ava DuVernay; Ul: Aunjanue Ellis-Taylor, Jon Bernthal, Emily Yancy i Niecy Nash

21.15 MONKEY MAN 

Akcija, triler; 121 min; CAN, IND, SGP, USA/2024

Režija: Dev Patel

Ul: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Sobhita Dhulipala, Brahim Chab, Sikandar Kher, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor, Jino A. Samuel

Kino Visia  

19.00 SJEVERNJAČKA UTJEHA

Komedija; 97 min; Island, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka/ 2023.

Režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Ul: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf

21.00 PAMTIM SAMO SRETNE DANE 

Drama: 72 min; Hrvatska/2023; Režija: Nevio Marasović

Ul: Radko Polič, Janko Popović Volarić, Nina Violić

6. travnja 

Kino Sloboda 

15.00 NOINA ARKA / sinkronizirano

Animirani, avantura, mjuzikl; 84min; BRA, IND/2024 

Režija: Alois Di Leo, Sergio Machado, René Veilleux; Ul/Stars: Dino Jelusić, Jan Kovačić, Bojan Navojec 

16.45 DJEČAK I ČAPLJA ***

Animirani, fantastični, drama; 124min; JP/2023 

Režija: Hayao Miyazaki; Ul: Soma Santoki, Masaki Suda, Aimyon, Yoshino Kimura, Shōhei Hino, Ko Shibasaki, Takuya Kimura

***Dobitnik nagrade Oscar 2024 za najbolji dugometražni animirani film

19.00 GODZILLA X KONG: NOVO CARSTVO 

Akcija, avantura, znanstvena fantastika; 115min; USA/2024 

Režija: Adam Wingard; Ul: Dan Stevens, Rachel House, Rebecca Hall

21.00 MONKEY MAN 

Akcija, triler; 121 min; CAN, IND, SGP, USA/2024

Režija: Dev Patel

Ul: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Sobhita Dhulipala, Brahim Chab, Sikandar Kher, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor, Jino A. Samuel

Kino Visia

18.30 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

21.00 PAMTIM SAMO SRETNE DANE 

Drama: 72 min; Hrvatska/2023; Režija: Nevio Marasović

Ul: Radko Polič, Janko Popović Volarić, Nina Violić

7. travnja 

Kino Sloboda 

15.00 NOINA ARKA / sinkronizirano

Animirani, avantura, mjuzikl; 84min; BRA, IND/2024 

Režija: Alois Di Leo, Sergio Machado, René Veilleux; Ul: Dino Jelusić, Jan Kovačić, Bojan Navojec 

17.00 ŠKOLA ČAROBNIH ŽIVOTINJA 2 / sinkronizirano 

Avantura, obiteljski; 103min; DEU/2022

Režija: Sven Unterwaldt; Ul: Lana Blaće, Goran Malus, Dražen Bratulić, Jan Kovačić, Rina Radmilov, Noa Zelenko, Marta Simikić, Lora Simikić, Goran Vrbanić

19.00 MONKEY MAN 

Akcija, triler; 121 min; CAN, IND, SGP, USA/2024

Režija: Dev Patel

Ul: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Sobhita Dhulipala, Brahim Chab, Sikandar Kher, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor, Jino A. Samuel

21.15 KASTA: PRIČA O RAZDORU 

Drama; 141 min; USA/2023

Režija: Ava DuVernay; Ul: Aunjanue Ellis-Taylor, Jon Bernthal, Emily Yancy i Niecy Nash

Kino Visia 

19.00 STARI HRAST  

Drama; 113min; UK,FR,BE/2023

Režija: Ken Loach; Ul: Ebla Mari, Dave Turner, Claire Rodgerson

21.00 SJEVERNJAČKA UTJEHA 

Komedija; 97 min; Island, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka/ 2023.

Režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Ul: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf

8. travnja 

Kino Sloboda 

17.00 NOINA ARKA / sinkronizirano

Animirani, avantura, mjuzikl; 84min; BRA, IND/2024 

Režija: Alois Di Leo, Sergio Machado, René Veilleux; Ul: Dino Jelusić, Jan Kovačić, Bojan Navojec 

19.00 GODZILLA X KONG: NOVO CARSTVO 

Akcija, avantura, znanstvena fantastika; 115min; USA/2024 

Režija: Adam Wingard; Ul: Dan Stevens, Rachel House, Rebecca Hall

21.00 MONKEY MAN 

Akcija, triler; 121 min; CAN, IND, SGP, USA/2024

Režija: Dev Patel

Ul: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Sobhita Dhulipala, Brahim Chab, Sikandar Kher, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor, Jino A. Samuel

Kino Visia 

19.00 SJEVERNJAČKA UTJEHA

Komedija; 97 min; Island, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka/ 2023.

Režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Ul: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf

21.00 PAMTIM SAMO SRETNE DANE 

Drama: 72 min; Hrvatska/2023; Režija: Nevio Marasović

Ul: Radko Polič, Janko Popović Volarić, Nina Violić

9. travnja 

Kino Sloboda 

16.00 ŠKOLA ČAROBNIH ŽIVOTINJA 2 / sinkronizirano

Avantura, obiteljski; 103min; DEU/2022

Režija: Sven Unterwaldt; Ul: Lana Blaće, Goran Malus, Dražen Bratulić, Jan Kovačić, Rina Radmilov, Noa Zelenko, Marta Simikić, Lora Simikić, Goran Vrbanić

18.00 KASTA: PRIČA O RAZDORU 

Drama; 141 min; USA/2023

Režija: Ava DuVernay; Ul: Aunjanue Ellis-Taylor, Jon Bernthal, Emily Yancy i Niecy Nash

20.30 MONKEY MAN 

Akcija, triler; 121 min; CAN, IND, SGP, USA/2024

Režija: Dev Patel

Ul: Dev Patel, Sharlto Copley, Pitobash, Sobhita Dhulipala, Brahim Chab, Sikandar Kher, Adithi Kalkunte, Vipin Sharma, Joseph J.U. Taylor, Jino A. Samuel

Kino Visia 

19.00 SJEVERNJAČKA UTJEHA

Komedija; 97 min; Island, Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka/ 2023.

Režija: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

Ul: Lydia Leonard, Timothy Spall, Ella Rumpf

21.00 ZONA INTERESA ***

Povijesna drama; 105min; USA, UK, PO/2023

Režija: Jonathan Glazer; Ul: Christian Friedel, Sandra Hüller, Freya Kreutzkam, Ralph Herforth, Max Beck, Ralf Zillmann

*** Dobtnik nagrade Oscar 2024 za najbolji međunarodni film  

10. travnja 

Kino Sloboda 

17.00 NOINA ARKA / sinkronizirano

Animirani, avantura, mjuzikl; 84min; BRA, IND/2024 

Režija: Alois Di Leo, Sergio Machado, René Veilleux; Ul/Stars: Dino Jelusić, Jan Kovačić, Bojan Navojec 

19.00 GODZILLA X KONG: NOVO CARSTVO 

Akcija, avantura, znanstvena fantastika; 115min; USA/2024 

Režija: Adam Wingard; Ul: Dan Stevens, Rachel House, Rebecca Hall

21.00 KASTA: PRIČA O RAZDORU 

Drama; 141 min; USA/2023

Režija: Ava DuVernay; Ul: Aunjanue Ellis-Taylor, Jon Bernthal, Emily Yancy i Niecy Nash

Kino Visia 

19.00 PAMTIM SAMO SRETNE DANE

Drama: 72 min; Hrvatska/2023; Režija: Nevio Marasović

Ul: Radko Polič, Janko Popović Volarić, Nina Violić

21.00 THE HOLDOVERS ***

Komedija, drama; 133min; USA/2023

Režija: Alexander Payne; Ul: Paul Giamatti, Da’Vine Joy Randolph, Dominic Sessa, Tate Donovan, Carrie Preston, Gillian Vigman, Oscar Wahlberg, Michael Provost

*** Oscar 2024 za najbolju žensku sporednu ulogu (Da’Vine Joy Randolph)

 

 




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *