U rujnu ove godine ostvareno je 22.306 dolazaka te 112 204 noćenja što je povećanje od 19 posto, odnosno 18,25 posto u odnosu na rujan 2022. godine.
Kumulativno za prvih devet mjeseci ostvareno je 149 634 dolaska te 693 486 noćenja što je povećanje od 28 posto, odnosno 11,80 posto u odnosu na lanjsku godinu.
Načelnik Općine Konavle Božo Lasić istaknuo je kako očekivao ovakve dobre brojke te kako ih je najavio i na samom početku sezone.
”Sretan sam zbog ovakvih brojki, ali nisam iznenađen. Rekao sam da ćemo imati jako dobru sezonu još na samom početku, kada su mnogi najavljivali nekakve sumorne prognoze i praktički se smijali mom ‘optimizmu’. Oporavljamo se polako i sigurno od pandemije COVID-a i to se vidi u svakom pogledu, a ponajviše se osjeti na turizmu”, rekao je načelnik.
Tradicionalno najveći broj dolazaka i noćenja ostvaren je sa tržišta Velike Britanije ( 35,80%, ), Francuska (9,38 posto), Irska 6,11 posto), Njemačka (5,58 posto), BiH (5,22 posto).
Ostvareni rezultat za prvih devet mjeseci ove godine na razini je 94 posto rekordne 2019. godine, što svakako ocjenjujemo jako dobrim rezultatom.
Prve dane listopada u Konavlima bilježimo oko 2 500 turista.
Home Naslovnica_Velika_Lijevo TURISTIČKE BROJKE / U Konavlima u prvim danima listopada 2500 turista, sezona blizu rekordne 2019. godine

TURISTIČKE BROJKE / U Konavlima u prvim danima listopada 2500 turista, sezona blizu rekordne 2019. godine
Piše: Dubrovnik Insider07/10/2023
Previous PostOBAVIJEST IZ ELEKTROJUGA: Evo gdje sve u ponedjeljak i utorak neće biti struje
Next PostŽupan Dobroslavić s načelnicima Zažablja, Pojezerja i Kule Norinske potpisao ugovore o financiranju projekata komunalne infrastrukture





















