Bez obzira na koronu, “Deša” i dalje pruža besplatnu pravnu, psihološku i emocionalnu podršku žrtvama i svjedocima obiteljskog nasilja

520

Pružanja podrške žrtvama i svjedocima u Dubrovačko-neretvanskoj županiji dio je šireg sustava podrške žrtvama i svjedocima koji postoji, ne samo na razini Republike Hrvatske, već i na razini čitave Europske unije. Naime, EU već dugi niz godina radi na poboljšanju zakonodavstva i praktičnih mjera zaštite žrtava kaznenih djela. Rezultat tih nastojanja jest Direktiva 2012/29/EU Europskog parlamenta i Vijeća o uspostavi minimalnih standarda prava, podrške i zaštite žrtava kaznenih djela.

Republika Hrvatska slijedi prava i pravila koja Direktiva ističe pa tako na razini države postoji sedam odjela za pružanje podrške žrtvama i svjedocima. Godine 2008. osnovani su odjeli pri Županijskim sudovima u Zagrebu, Osijeku, Vukovaru i Zadru, a 2011. takvi su odjeli osnovani pri Županijskim sudovima u Splitu, Rijeci i Sisku.

Budući da u Dubrovniku takav odjel ne postoji, već se žrtve mogu obratiti odjelu u Splitu, projekt koji DEŠA provodi ključan je za približavanje ovog sustava i osiguravanje podrške žrtvama i svjedocima u našoj županiji.

Stoga ako ste žrtva ili svjedok kaznenog djela ili prekršajnog djela iz područja obiteljskog nasilja i trebate s nekim porazgovarati, bilo zbog konkretnih pitanja i nedoumica ili pak jednostavno imate potrebu s nekim podijeliti vaše osjećaje i dobiti emocionalnu podršku, obratite nam se s povjerenjem. Tu smo zbog vas! Niste sami.

Tu smo i dalje za vas. Ako ste žrtva ili svjedok nasilja, besplatnu pravnu, psihološku i emocionalnu podršku možete dobiti svakim radnim danom pozivom na telefonski broj 020 311 625 ili pismenim putem na info@desa-dubrovnik.hr Obratite nam se s punim povjerenjem.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *