Predstavnici Dubrovačko-neretvanske županije na sastanku konzorcija projekta dRural

1276

Sastanak konzorcija dRural projekta održava se u Sevilli u Španjolskoj, a na njemu sudjeluju i predstavnici Dubrovačko-neretvanske županije zajedno s partnerima iz europskih ruralnih regija Extremadura iz Španjolske i Gelderland iz Nizozemske. Na samom početku regije su pojedinačno predstavile što je u sklopu projekta odrađeno do sada, a na sastanku se također raspravljalo i o daljnjoj provedbi, modelima razvoja poslovanja (Canvas model), održivosti projekta i razvijanju komunikacije među partnerima.

Završetkom Javnih poziva odabrano je 20 pružatelja jednostavnih usluga te četiri pružatelja kompleksnih usluga koji će dobiti priliku osvojiti od 5.000,00 do 50.000,00 € nakon što im završi razdoblje implementacije na https://drural.hr/ platformi.

Partneri iz Hrvatske razvijaju vlastite komplekse usluge na platformi čiji je cilj poboljšati kvalitetu života na navedenim područjima.

Projekt provodi Dubrovačko-neretvanska županija u suradnji s Regionalnom razvojnom agencijom Dubrovačko-neretvanske županije DUNEA-om, Grad Metković, Dom zdravlja Metković, Tera Tehnopolis d.o.o. iz Osijeka te  partneri iz Španjolske, Belgije, Italije, Švedske, Nizozemske, Irske i Srbije.

Projekt dRural je financiran u stopostotnom iznosu iz EU programa OBZOR 2020., ukupne vrijednosti 15.296.927,50 eura. Traje do 30.06. 2024. godine i namijenjen je pametnim ruralnim zajednicama, revolucionarnom projektu koji promiče holistički razvoj ruralne zajednice, održivost digitalne inovacije i socijalnu koheziju.




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *