OŠ Ivana Gundulića među 72 škole odabrane za eksperimentalni kurikulum

48

Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak posjetila je u petak Osnovnu školu Dragutina Domjanića u Svetom Ivanu Zelini, jednu od 72 škole odabrane za eksperimentalno provođenje kurikularne reforme, te izjavila da pripreme za reformu teku po planu.

Za eksperimentalni program “Škola za život” odabrane su ukupno 72 škole, odnosno 46 osnovnih i 26 srednjih škola koje polazi oko 8500 učenika i u kojima je zaposleno 1500 učitelja i profesora, kazala je ministrica Divjak, dodavši da se za reformu prijavilo tri puta više škola.

Izborom su zadovoljeni svi prostorni i socijalni kriteriji koji su bili postavljeni. Među njima su osnovna škola s najmanjim brojem učenika, 23 u tri razreda u kojima se uvodi program, te škola s najviše učenika, njih 321. U srednjim školama raspon je između 16 i 183 učenika, kazala je ministrica koja je bila u pratnji potpredsjednika Vlade Predraga Štromara, pomoćnice ministrice Lidije Kralj i gradonačelnika Sv. Ivana Zeline Hrvoja Košćeca (HNS).

Ovo je popis škola odabranih za eksperimentalni program:

  • OŠ Milana Langa, Bregana
  • OŠ Dragutina Domjanića, Sveti Ivan Zelina
  • OŠ Milke Trnine, Križ
  • OŠ Stjepana Radića, Brestovec Orehovički
  • OŠ Matije Gupca, Gornja Stubica
  • OŠ Side Košutić, Radoboj
  • OŠ Davorina Trstenjaka, Hrvatska Kostajnica
  • OŠ Vladimira Vidrića, Kutina
  • OŠ Ludina
  • Prva osnovna škola, Ogulin
  • OŠ Barilović, Barilović
  • VI. osnovna škola, Varaždin
  • OŠ Cestica
  • OŠ Trnovec
  • OŠ Čazma
  • OŠ Mate Lovraka, Veliki Grđevac
  • OŠ Nikola Tesla, Rijeka
  • OŠ Turnić, Rijeka
  • OŠ dr. Jure Turića
  • OŠ kralja Tomislava, Udbina
  • OŠ Eugen Kumičić, Slatina
  • OŠ Suhopolje
  • OŠ “Mladost”, Jakšić
  • OŠ fra Kaje Adžića Pleternica
  • OŠ Matija Gubec, Cernik
  • OŠ Markovac, Vrbova
  • OŠ Benkovac
  • OŠ Satnica Đakovačka
  • OŠ “Mladost”, Osijek
  • OŠ Grigor Vitez, Osijek
  • OŠ “Ivana Brlić Mažuranić” Strizivojna
  • OŠ Primošten
  • OŠ Antuna Bauera, Vukovar
  • OŠ Ivan Meštrović, Drenovci
  • OŠ A. Gustava Matoša, Tovarnik
  • OŠ Vladimir Nazor, Komletinci
  • OŠ Lučac, Split
  • OŠ braće Radića, Bračević
  • OŠ Supetar, Supetar
  • OŠ Veruda Pula
  • OŠ Vladimira Nazora, Potpićan
  • OŠ Ivana Gundulića, Dubrovnik
  • OŠ Blato
  • OŠ Donja Dubrava
  • OŠ Orehovica
  • OŠ Ivan Cankar, Zagreb
  • Srednja škola Dugo Selo
  • Gimnazija Antuna Gustava Matoša, Zabok
  • Strukovna škola Sisak
  • Srednja škola Ivanec
  • II. gimnazija, Varaždin
  • Srednja škola “Ivan Seljanec” Križevci
  • Srednja škola Delnice
  • Srednja škola Markantuna de Dominisa, Rab
  • Prva riječka hrvatska gimnazija, Rijeka
  • Srednja škola Marka Marulića Slatina
  • Srednja škola Pakrac
  • Gimnazija Nova Gradiška
  • Srednja škola Matije Antuna Reljkovića Slavonski Brod
  • Strukovna škola Vice Vlatkovića
  • I. gimnazija, Osijek
  • Prometno-tehnička škola Šibenik
  • Gimnazija Županja
  • Srednja škola „Jure Kaštelan“ Omiš
  • Srednja škola “Antun Matijašević Karamaneo”, Vis
  • Srednja škola Zvane Črnje, Rovinj
  • Srednja škola Vela Luka
  • Srednja škola Prelog
  • III. gimnazija, Zagreb
  • V. gimnazija, Zagreb
  • Škola za grafiku, dizajn i medijsku produkciju
  • Srednja škola Augusta Šenoe Garešnica

24sata.hr

Komentari




Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *